VJ0603D151KXXAT
DigiKey Part Number
VJ0603D151KXXAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D151KXXAT
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603D151KXXAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)