VJ0402D180MXAAP
DigiKey Part Number
VJ0402D180MXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402D180MXAAP
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402D180MXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)