HV2225Y681JXMATHV
DigiKey Part Number
HV2225Y681JXMATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV2225Y681JXMATHV
Description
CAP CER 680PF 5KV X7R 2225
Detailed Description
680 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
HV2225Y681JXMATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)