HV2225Y562JXHATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
5600 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
HV2225Y562JXHATHV
DigiKey Part Number
HV2225Y562JXHATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV2225Y562JXHATHV
Description
CAP CER 5600PF 3KV X7R 2225
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HV2225Y562JXHATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)