HV2220Y821JXMATHV
DigiKey Part Number
HV2220Y821JXMATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV2220Y821JXMATHV
Description
CAP CER 820PF 5KV X7R 2220
Detailed Description
820 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
HV2220Y821JXMATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)