HV2220Y152KXVATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
HV2220Y152KXVATHV
DigiKey Part Number
HV2220Y152KXVATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV2220Y152KXVATHV
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV2220Y152KXVATHV Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)