CDR32BP471BFWRAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
CDR32BP471BFWRAJ
DigiKey Part Number
CDR32BP471BFWRAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP471BFWRAJ
Description
CAP CER 470PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BP471BFWRAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
R (0.01%)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)