CDR01BX222BKMSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 5,909
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 932
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
In Stock: 166
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR01BX222BKMSAJ
DigiKey Part Number
CDR01BX222BKMSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BX222BKMSAJ
Description
CAP CER 2200PF 100V BX 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR01BX222BKMSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)