CDMA5M00F5000DE5
DigiKey Part Number
3579-CDMA5M00F5000DE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CDMA5M00F5000DE5CT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CDMA5M00F5000DE5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMA5M00F5000DE5
Description
RES NTWK 2 RES 5M OHM 2512
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k, 5M Ohm ±1% 500mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±10ppm/°C
Category
Number of Pins
3
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
500mW
Series
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Circuit Type
Voltage Divider
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
10k, 5M
Applications
Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Tolerance
±1%
Mounting Type
Surface Mount
Number of Resistors
2
Supplier Device Package
2512
Resistor Matching Ratio
±0.5%
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Resistor-Ratio-Drift
±10ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)