TH3C686K010F1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
68 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 1Ohm
TH3C686K010F1000
DigiKey Part Number
TH3C686K010F1000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C686K010F1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C686K010F1000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm