T83E106K063EABL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 550
Direct
KEMET
In Stock: 454
10 µF Molded Tantalum Capacitors 63 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm
T83E106K063EABL
DigiKey Part Number
T83E106K063EABL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T83E106K063EABL
Description
CAP TANT 10UF 10% 63V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
46 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T83E106K063EABL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
63 V