150D336X5010B2BE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D336X5010B2BE3
DigiKey Part Number
150D336X5010B2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D336X5010B2BE3
Description
CAP TANT 33UF 5% 10V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
150D336X5010B2BE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±5%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V