150D335X9100R2B is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
3.3 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial
150D335X9100R2B
DigiKey Part Number
150D335X9100R2B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D335X9100R2B
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 100V AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D335X9100R2B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
100 V