150D274X9010A2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
0.27 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D274X9010A2T
DigiKey Part Number
150D274X9010A2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D274X9010A2T
Description
CAP TANT 0.27UF 10% 10V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
150D274X9010A2T Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
10 V