135D106X9100C2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 22
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 2
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
Similar
In Stock: 0
Similar
10 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial 5.9Ohm
135D106X9100C2
DigiKey Part Number
135D106X9100C2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D106X9100C2
Description
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
135D106X9100C2 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.9Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
100 V