TS7Y204KR32
DigiKey Part Number
716-TS7Y204KR32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS7Y204KR32
Description
TS7 Y 200K 10% TR E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 kOhms 0.45W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Sfernice
Number of Turns
1.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Bulk
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
200 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.45W
Size / Dimension
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Tolerance
±10%