DTO025CR1000JRE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sfernice
In Stock: 0
Datasheet
100 mOhms ±5% 25W Chip Resistor TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
DTO025CR1000JRE3
DigiKey Part Number
716-DTO025CR1000JRE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTO025CR1000JRE3
Description
DTO 25 C U1 5% R500 E3
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)