VO3150A-X007T
DigiKey Part Number
751-1476-2-ND - Tape & Reel (TR)
751-1476-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VO3150A-X007T
Description
OPTOISO 5.3KV 1CH GATE DVR 8SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500mA Gate Driver Optical Coupling 5300Vrms 1 Channel 8-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VO3150A-X007T Models
Category
Current - Output High, Low
500mA, 500mA
Mfr
Current - Peak Output
500mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.3V
Part Status
Active
Current - DC Forward (If) (Max)
25 mA
Technology
Optical Coupling
Voltage - Output Supply
15V ~ 32V
Number of Channels
1
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Voltage - Isolation
5300Vrms
Mounting Type
Surface Mount
Common Mode Transient Immunity (Min)
25kV/µs