V60D100C-M3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V60D100C-M3/I |
Description | DIODE ARRAY SCHOTT 100V 30A SMPD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 30A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 30 A |
Manufacturer Vishay General Semiconductor - Diodes Division | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 120 V |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Supplier Device Package SMPD |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Base Product Number |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A |