BZT52C33-HE3_A-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Comchip Technology
HY Electronic (Cayman) Limited, Taiwan Branch
Taiwan Semiconductor Corporation
Zener Diode 33 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-123
SOD 123
BZT52C33-HE3_A-18
DigiKey Part Number
112-BZT52C33-HE3_A-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C33-HE3_A-18
Description
DIODE ZENER 33V 300MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 25 V
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
300 mW