TNPW02014K02BEED | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TNPW02014K02BEED |
Description | RES 4.02K OHM 0.1% 0.075W 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.02 kOhms ±0.1% 0.075W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TNPW02014K02BEED Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm) |