TNPU06034K99AZEN00
DigiKey Part Number
TNPU4.99KAATR-ND - Tape & Reel (TR)
TNPU4.99KAACT-ND - Cut Tape (CT)
TNPU4.99KAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU06034K99AZEN00
Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.99 kOhms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPU06034K99AZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)