RWR82S15R0FSB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
15 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR82S15R0FSB12
DigiKey Part Number
RWR82S15R0FSB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82S15R0FSB12
Description
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RWR82S15R0FSB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
S (0.001%)