RWR82N1330BSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
133 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR82N1330BSRSL
DigiKey Part Number
RWR82N1330BSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82N1330BSRSL
Description
RES 133 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82N1330BSRSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
S (0.001%)