RWR81S4R99DMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
4.99 Ohms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S4R99DMBSL
DigiKey Part Number
RWR81S4R99DMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S4R99DMBSL
Description
RES 4.99 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S4R99DMBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)