RWR81N52R4FMB12
DigiKey Part Number
RWR81N52R4FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81N52R4FMB12
Description
RES 52.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Detailed Description
52.4 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)