RWR80SR232FSS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
232 mOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80SR232FSS73
DigiKey Part Number
RWR80SR232FSS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80SR232FSS73
Description
RES 0.232 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80SR232FSS73 Models
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)