RWR80S24R3BRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24.3 Ohms ±0.1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S24R3BRBSL
DigiKey Part Number
RWR80S24R3BRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S24R3BRBSL
Description
RES 24.3 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S24R3BRBSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)