RWR80S1200DRB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
120 Ohms ±0.5% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S1200DRB12
DigiKey Part Number
RWR80S1200DRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S1200DRB12
Description
RES 120 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S1200DRB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)