RWR78S6800FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S6800FRBSL
DigiKey Part Number
RWR78S6800FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S6800FRBSL
Description
RES 680 OHM 10W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S6800FRBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
R (0.01%)