RWR74S3481FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3.48 kOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR74S3481FRBSL
DigiKey Part Number
RWR74S3481FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR74S3481FRBSL
Description
RES 3.48K OHM 5W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR74S3481FRBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)