RNC55H4643FSR20 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
464 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55H4643FSR20
DigiKey Part Number
541-RNC55H4643FSR20TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55H4643FSR20
Description
RES 464K OHM 1% 1/8W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55H4643FSR20 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)