RNC55H1132FSBSL65 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Vishay Dale
In Stock: 76
In Stock: 0
11.3 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55H1132FSBSL65
DigiKey Part Number
541-RNC55H1132FSBSL65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55H1132FSBSL65
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55H1132FSBSL65 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)