RN70D1331FB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1.33 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70D1331FB14
DigiKey Part Number
RN70D1331FB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70D1331FB14
Description
RES 1.33K OHM 3/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70D1331FB14 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)