RN70C6811FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
6.81 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70C6811FRSL
DigiKey Part Number
RN70C6811FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70C6811FRSL
Description
RES 6.81K OHM 3/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70C6811FRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)