RN60C85R6BBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
85.6 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60C85R6BBSL
DigiKey Part Number
RN60C85R6BBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60C85R6BBSL
Description
RES 85.6 OHM 1/4W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60C85R6BBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)