RLR32C1204GMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.2 MOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C1204GMBSL
DigiKey Part Number
RLR32C1204GMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C1204GMBSL
Description
RES 1.2M OHM 2% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C1204GMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
M (1%)