RLR20C8252FMB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
82.5 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C8252FMB14
DigiKey Part Number
RLR20C8252FMB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C8252FMB14
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR20C8252FMB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
M (1%)