RLR20C7681FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
7.68 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C7681FRB14
DigiKey Part Number
RLR20C7681FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C7681FRB14
Description
RES 7.68K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR20C7681FRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
R (0.01%)