RCP0505W910RJET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
910 Ohms ±5% 1.4W Chip Resistor 0505 (1412 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RCP0505W910RJET
DigiKey Part Number
RCP0505W910RJET-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCP0505W910RJET
Description
RES SMD 910 OHM 5% 1.4W 0505
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCP0505W910RJET Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)