RCG060349K9FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 362,421
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 485
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
YAGEO
49.9 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RCG060349K9FKEA
DigiKey Part Number
541-1787-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG060349K9FKEA
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG060349K9FKEA Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)