IHLP4040DZER330M1A
DigiKey Part Number
541-IHLP4040DZER330M1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP4040DZER330M1ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP4040DZER330M1ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP4040DZER330M1A
Description
FIXED IND 33UH 4.4A 94.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 4.4 A 94.5mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
94.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4A