CW02B36R00JE12HE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
36 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW02B36R00JE12HE
DigiKey Part Number
CW02B36R00JE12HE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B36R00JE12HE
Description
RES 36 OHM 3.75W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW02B36R00JE12HE Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)