CW010R1500JB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 mOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010R1500JB12
DigiKey Part Number
CW010R1500JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010R1500JB12
Description
RES 0.15 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010R1500JB12 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)