CW0104R750JE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.75 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0104R750JE733
DigiKey Part Number
CW0104R750JE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0104R750JE733
Description
RES 4.75 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0104R750JE733 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)