CW010330R0JE73HS is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 100
In Stock: 0
330 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
CW010330R0JE73HS
DigiKey Part Number
CW010330R0JE73HS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010330R0JE73HS
Description
RES 330 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010330R0JE73HS Models
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)