CW00530R00JS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
30 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW00530R00JS73
DigiKey Part Number
CWD-30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00530R00JS73
Description
RES 30 OHM 6.5W 5% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW00530R00JS73 Models
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)