CSC10A012K20GEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 7,980
Datasheet
Bourns Inc.
2.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
CSC10A012K20GEK
DigiKey Part Number
CSC2.2KCC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC10A012K20GEK
Description
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
10-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Supplier Device Package
10-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Number of Resistors
9
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C