CRCW25129R09FNTG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
9.09 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25129R09FNTG
DigiKey Part Number
CRCW25129R09FNTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25129R09FNTG
Description
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25129R09FNTG Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)