CRCW25122R74FNEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 1,495
Datasheet
2.74 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25122R74FNEG
DigiKey Part Number
CRCW25122R74FNEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25122R74FNEG
Description
RES SMD 2.74 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW25122R74FNEG Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)